Goście Specjalni AS 2015

Maciej Petruczenko

Zaczynał pracę w "Przeglądzie Sportowym" w 1970 roku. Jeśli chodzi o nieprzerwaną pracę w redakcji pozostaje niedoścignionym wzorem dla młodszych kolegów. Napisanie o nim, że jest specjalistą od lekkoatletyki, to nienapisanie niczego. W tej dziedzinie jest wybitnym fachowcem,podobnie jak w kwestiach dotyczących olimpizmu i walki z dopingiem w sporcie. Przez lata publikował cykl felietonów pod tytułem "Chleba i igrzysk", który przeniósł na swojego bloga. Wielokrotny sprawozdawca "Przeglądu Sportowego" z aren olimpijskich.

(źródło: przegladsportowy.pl)

mgr Michał Rynkowski

Dyrektor Biura Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, doktorant Instytutu Cywilnego WPIA UW, odpowiedzialny za administrowanie Biurem Komisji, koordynację działań Komisji, współpracę międzynarodową i międzyorganizacyjną, realizację i opracowywanie programów antydopingowych oraz opracowywanie projektów rozwiązań prawnych. Przewodniczący grupy eksperckiej Rady Europy ds. antydopingowych postępowań dyscyplinarnych.

dr Jarosław Krzywański

Lekarz medycyny, specjalista chorób wewnętrznych i medycyny sportowej. Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Pracuje w Centralnym Ośrodku Medycyny Sportowej w Warszawie. Kierownik Zespołu Medycznego Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Przez 10 lat członek Komisji Medycznej Światowej i Europejskiej Federacji Podnoszenia Ciężarów. Członek Komisji Medycznej Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej. Lekarz polskiej misji medycznej na Igrzyskach Olimpijskich: Sydney 2000, Ateny 2004, Pekin 2008, Vancouver 2010, Londyn 2012, Soczi 2014.

dr Dariusz Parzelski

Doktor psychologii, Certyfikowany Psycholog Sportu Klasy Mistrzowskiej Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, absolwent Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Studiów Podyplomowych z zakresu Psychologii Sportu na warszawskim AWF. Od 2000 roku współpracuje z zawodnikami i trenerami w przygotowaniu mentalnym do treningów i startów. Wykładowca w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Członek Sekcji Psychologii Sportu Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Association for Applied Sport Psychology. W latach 2008, 2010, 2012 i 2015 uzyskał nominację na Psychologa Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Autor licznych publikacji naukowych i popularnonaukowych z zakresu psychologii sportu i aktywności fizycznej. Były reprezentant Polski w łucznictwie.